۳
۲
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۱
کد مطلب : ۱۶۵۹۴۹

سیاستگذاری اشتباه در پتروشیمی‌ها؛ به کام رانت‌خواران،‌ علیه اوره‌سازان

اصرار عجیب وزیر جهاد کشاورزی بر نادیده گرفتن حق اوره سازان به رقم تمام نشست ها و قول های مساعدی که در ماه­های گذشته بر آن تاکید داشته و پافشاری بر سناریویی که بازنده آن تولید کننده و مصرف کننده هستند نیز از عجایب دنیای تجارت است.
سیاستگذاری اشتباه در پتروشیمی‌ها؛ به کام رانت‌خواران،‌ علیه اوره‌سازان
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،صنعت پتروشیمی جز صنایعی است که در چند سال اخیر در خط مقدم جبهه تحریم‌ها مشغول مبارزه با شرکت‌های چند ملیتی برای حفظ سهم خود از بازارهای جهانی و ارزآوری به کشور بوده است.
ولی متاسفانه در این عرصه علاوه بر اینکه مجهز به امکانات و ابزار روز تجارت خارجی از قبیل امکانات لجستیکی و مالی نیست، که این امر خود باعث شده در این کارزار تجاری دست پایین را نسبت به رقبای خود در بازار­های هدف مشترک داشته باشد، در چند سال اخیر سایه دغدغه و ریسک جدیدی را نیز بر فضای کسب و کار خود احساس می­کند و آن تصمیمات بدون پشتوانه کارشناسی و بدون پشتوانه در زمینه‌های مختلف از قبیل قیمت گذاری محصولات، خوراک، یوتیلیتی، مالیات بر صادرات، عوارض صادراتی وغیره است.
 در این بین اصرار عجیب وزیر جهاد کشاورزی بر نادیده گرفتن حق اوره سازان به رقم تمام نشست ها و قول های مساعدی که در ماه­های گذشته بر آن تاکید داشته و پافشاری بر سناریویی که بازنده آن تولید کننده و مصرف کننده هستند نیز از عجایب دنیای تجارت است.
همچنین متضرر شدن سهامداران حقیقی و حقوقی حلقه مفقوده­ای است که متاسفانه در دوره های مختلف به آن توجه نشده و امید است با نگاه جدید به این صنعت و نحوه قیمت گذاری، همچنین نگاه عادلانه به پرداخت بدهی اوره سازان حق تضعیف شده این بخش نیز تحقق یابد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


سود پتروشیمیها نجومی است
این پتروشیمیها ، اموال تاراج شده مردم ظلوم ایران هستند .... همگی باید به دولت ( مردم ) برگردد .... ریاکاری آنها را باور نکنید .... سود پتروشیمیها نجومی است .... هر کس بگوید نه یا شارلاتان است یا بیسواد !!!
افزایش سود بوعلی
مدیر عامل پتروشیمی بوعلی سینا با بیان اینکه سود ۸ هزار میلیارد تومانی سال ۱۴۰۱ در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت، گفت: این رشد نشان دهنده افزایش ۲۷ درصدی سود به ازای هر سهم است.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بوعلی سینا؛ صبح ۱۱ تیرماه ۱۴۰۳ مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با حضور حداکثری صاحبان سهم و نمایندگان قانونی آن‌ها در سالن ابوریحان بیرونی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.