۱
۲
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۶
کد مطلب : ۱۶۵۹۳۳
بازتاب نگرانی نفتی ها از رسانه نفت ما جواب داد؛

وعده پزشکیان به عدم تکرار روزهای سخت معیشت نفتی‌ها

می‌دانیم در این صنعت ملی شده،  وزیران و مدیران و سیاستمداران سال‌هاست که به تجهیزات و ابزار کار ، بیشتر از انسانها ارج و قرب قائل بوده‌اند و شیر باز نفت از شور زندگی کارکنان مهم‌تر بوده است.
وعده پزشکیان به عدم تکرار روزهای سخت معیشت نفتی‌ها
پس از انعکاس دغدغه های کارکنان خدوم صنعت نفت از رسانه تخصصی نفت ما در مورد بازگشت نگاه زنگنه‌وار به نیروانسانی در اطرافیان پزشکیان، جالب است که ستاد نفت و انرژی این کاندیدا بیانیه ای را در جهت تنویر افکار عمومی به ویژه نیروانسانی صنعت نفت صادر کرده است که متن بیانیه به شرح زیر است:

«کارکنان و خانواده بزرگ صنعت ملی نفت»
فرزندان سخت‌کوش ایران، ما هرگز به گذشته بر نمیگردیم، تلاش بی وقفه شما بوده که توانسته چراغ رو به خاموشی معاش و کار ایران را همچنان روشن نگه دارد. صنعت نفت با رنج طاقت سوز و هزار وصله ‍و خون دل، توانسته چرخ توسعه کشور را لنگ لنگان به پیش براند اما خود از این منفعت بی‌بهره بماند.
می‌دانیم آینده‌ی ایران وابسته به تلاش و کوشش شماست، می‌دانیم چاه‌های نفت فرو می‌ریزد و آرزوهای کوچک شما در هجوم ناامیدی محو می‌شود، می‌دانیم دست و دانش شما اعماق زمین را می‌کاود تا برکت چشمه‌یرزق و روزی ایران بجوشد و خورشید تابان از بلندای البرز و سبلان و تفتان سرفراز بتابد، اما پت پت شمع معاش خانواده‌های شما رنج‌آور است.
می‌دانیم در این صنعت ملی شده،  وزیران و مدیران و سیاستمداران سال‌هاست که به تجهیزات و ابزار کار ، بیشتر از انسانها ارج و قرب قائل بوده‌اند و شیر باز نفت از شور زندگی کارکنان مهم‌تر بوده است.
می‌دانیم اینجا ایران است و این صنعت، زخم عمیقی در قلب خود دارد از جفاها، بی وفایی ها، عهد شکستن‌ها و به هیچ نشمردن کارمندان و کارگرانی که نرخ نفت را بالا بردند ولی قیمت جان‌ و شأن انسانی‌آنها بالا نرفت. 
ما در لحظه‌ی انتخاب حساس برای ایران بزرگ هستیم. گر چه ما هم بسیار نکته‌ها که نمی‌دانیم، اما این نکته را نیک می‌دانیم که باید صنعت نفت راه دیروز را نرود. حتی راه افرادی که در این صنعت به دلیل همت نیروی کارآمد و منضبط نفت،  نام و آوازه ای یافتند، وزیر و وکیل شدند هر چند به اقتصاد ملی سود رساندند، اما ارزش سرمایه های انسانی را نگاه نداشتند. این ریل و راه باید تغییر کند که خواهد کرد. باید رفاه و تأمین متناسب با رنج و تخصص کارکنان صنعت نفت تضمین شود که  می شود. برای جلوگیری از فرار و مهاجرت نیروی کارآزموده و ماهر صنعت، باید این نیروها سودمندی‌ کارشان را در زندگی و سفره‌ی زن و فرزندشان بنگرند. نباید شیوه‌ی گذشته که چشم بر ثروت لایزال و فیاض نیروی انسانی بسته بود ادامه یابد. 
برای ایران بیایید با هم باشیم، برای عدالت، برای انصاف، برای یک زندگی بدون شرمساری، با انگشت‌های جوهرین، با  اعتماد به انسانیکه تخصص را ارج می نهد، ارزش و جایگاه والای سرمایه های انسانی را می شناسد و شایسته گزینی را سر لوحه کار  قرار داده است، به طبیب ایران دکتر مسعود پزشکیان رای دهیم و از این کارزار میان روشنایی و تاریکی سرافزار بیرون آییم.
شورای عالی راهبردی
ستاد مرکزی نفت و انرژی مسعود پزشکیان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


علی مرادی خوزستان
با سلام بنده نیروی اقماری در بیابان هستم ۱۵ سال ستبقه دارم هنوز نیروی شرکتی هستم لطفا صدای ما را به دکتر پزشکیان برسانید خواسته ما نیروهای ارکان ثالث شرکتی حذف پیمانکار نیروی انسانی و تائید طرح ساماندهی نیروهای شرکتی است که مستقیم با کارفرما باشیم و قراردادمعین یا رسمی . سرباز ایران جبهه اقتصاد و تولید . علی هستم از شرکت ملی حفاری ایران خوزستان رامهرمز
یادمان نرفته همین ها بزرگترین هلدینگ پتروشیمی به جعفر ربیعی که از مترو آمد دادند ماله کشان اعظم