۱
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۳
کد مطلب : ۱۶۶۱۰۳

عرضه نفت عربستان به چین بهبود می‌یابد

یکی از منابع آگاه گفت: قیمت فروش رسمی نفت عربستان، معقول‌تر از ماه‌های قبل شده که عرضه قراردادی این کشور، قیمتی بالاتر از سایر گریدهای فروخته شده در بازار محموله‌های تک داشت.
عرضه نفت عربستان به چین بهبود می‌یابد
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،صادرات نفت عربستان سعودی به چین، با کاهش شدید قیمت فروش از سوی آرامکو، احتمالا در اوت بهبود می‌یابد و به حداقل ۴۴ میلیون بشکه می‌رسد.
منابع بازرگانی متعدد پیش‌بینی کردند صادرات نفت عربستان سعودی به چین در ماه اوت، برای نخستین بار در چهار ماه گذشته بهبود خواهد یافت و در مقایسه با ۳۶ میلیون بشکه در ژوئیه، به ۴۴ میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.
این بهبود به بزرگترین صادرکننده نفت در جهان کمک خواهد کرد سهم خود در بزرگترین بازار واردات نفت را بازپس بگیرد. طبق آمار شرکت تحلیلی کپلر، صادرات نفت عربستان به چین در ژوئن، به ۱.۱۲ میلیون بشکه در روز نزول کرد که پایین‌ترین میزان از مارس سال ۲۰۲۰ بود.
خریداران چینی نفت عربستان شامل ژیجیانگ پتروکمیکال، سینوپک، سینوکَم و پتروچاینا هستند. از سوی دیگر، منابع آگاه اظهار کردند: شرکت آرامکوی سعودی حجم قراردادی سه پالایشگاه دیگر در شمال آسیا را در اوت به طور کامل تامین خواهد کرد. درست چند روز قبل از این اعلام فروش، آرامکوی سعودی قیمت فروش نفت برای بارگیری در اوت به آسیا را برای دومین ماه متوالی کاهش داد و قیمت گرید نفتی «عرب لایت» به پایین‌ترین میزان از مارس رسید.
بر اساس گزارش رویترز، یکی از منابع آگاه گفت: قیمت فروش رسمی نفت عربستان، معقول‌تر از ماه‌های قبل شده که عرضه قراردادی این کشور، قیمتی بالاتر از سایر گریدهای فروخته شده در بازار محموله‌های تک داشت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی