۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۷
کد مطلب : ۱۶۶۱۳۱

برق روی خط رکوردشکنی مصرف/ ثبت دو رکورد جدید در یک روز

تا پیش از این، رکورد تقاضای لحظه ای مصرف برق به روز شنبه ۱۶ تیرماه باز می گردد که با ثبت تقاضای مصرف لحظه ای برق به میزان ۷۶ هزار و ۷۳۷ مگاوات، همه را در شگفتی فرو برد و رشد ۴.۵ درصدی را در پیک امسال رقم زد.
برق روی خط رکوردشکنی مصرف/ ثبت دو رکورد جدید در یک روز
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،روز گذشته با ثبت رقم بی سابقه ۷۷ هزار و ۱۵۱ مگاواتی تقاضای لحظه ای مصرف برق در کشور، رکورد جدیدی به ثبت رسید که برای پایداری شبکه برق، رکورد پیک سایی نیز جابه جا شد.
 تا پیش از این، رکورد تقاضای لحظه ای مصرف برق به روز شنبه 16 تیرماه باز می گردد که با ثبت تقاضای مصرف لحظه ای برق به میزان 76 هزار و 737 مگاوات، همه را در شگفتی فرو برد و رشد 4.5 درصدی را در پیک امسال رقم زد.
اما روز گذشته (سه شنبه 19 تیرماه) این رکورد هم شکست تا عجایت برقی تابستان امسال ادامه دارد شود. در ساعت 14:16 روز گذشته تقاضای لحظه ای مصرف برق به 77 هزار و 151 مگاوات رسید تا رکورد جدیدی در تاریخ مصرف برق کشور رقم بخورد.
روز گذشته به منظور پایداری شبکه برق در شرایط ثبت نصاب جدید تقاضای برق، رکورد پیک سایی (جابه جایی بار شبکه) هم شکسته شد و برای نخستین بار در کشور، 12 هزار و 876 مگاوات در لحظه پیک، جابه جایی بار صورت گرفت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی