آخرین اخبار
فراتر از نفت

انتظار کار کارشناسی تخصصی را از دادگاه پرونده پتروشیمی داریم

اختصاص هزینه های جشن روز کارگر پتروشیمی مروارید به هموطنان سیل زده

مذاکرات همکاری سه جانبه انرژی ترکمنستان، آذربایجان و ترکیه در استانبول

هر قدر اراده کنیم نفت را صادر می‌کنیم

ازسرگیری واردات نفت سینوپک از آمریکا

مراقب دستان اختاپوسی دلالان نفتی باشید

ونزوئلا واردکننده نفت شد

چرا تنگه هرمز اهمیت دارد؟

عرضه کافی نفت در بازار وجود دارد

آریاساسول در ۲۸ فروردین ماه، ۳۱ هزار میلیارد ریال سود سال مالی ۹۷ را بین سهامداران خود تقسیم نمود

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

افزایش قیمت بنزین در کالیفرنیا

افزایش تولید نفت روسیه در سال ۲۰۱۹

ورود آمریکایی‌ها به بازار LNG چین

وزیر نفت نمایندگان مجلس را قانع کرد

اعتراض چین به آمریکا بر سر ایران

هر وقت اراده کنیم نفت را می فروشیم

از قمار بزرگ ترامپ در قبال ایران تا آشفتگی در بازار جهانی نفت

وزیر نفت به نمایندگان پاسخ می‌دهد

افزایش قیمت سبد نفتی اوپک

اطلاعیه نخستین عرضه نفت‎خام سنگین شرکت نفت

ایران؛ موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک

پتروشیمی ایران تحریم‌پذیر نیست

کاهش ۳۰ درصدی صادرات میعانات گازی

تعویق تحریم‌های نفتی ثانویه ونزوئلا

نگاه محیط زیست به نفت بازچرخانی سرمایه‌ها است

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۳/۳۰کد خبر: 88947
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: متاسفانه سالانه میلیاردها فوت مکعب گاز از طریق فلرهای نفتی در استان خوزستان سوخته می‌شود در حالی که می‌توان با استفاده از تکنولوژی‌های نو و جدید علاوه بر جلوگیری از سوزاندن این حجم بالا که آلودگی شدید به همراه دارد در بخش‌های اقتصادی این گازها را به سرمایه ملی تبدیل کرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  احمدرضا لاهیجان‌زاده در همایش ویژه هفته محیط زیست که در منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران در میانکوه امیدیه برگزار شد، اظهار کرد: نگاه محیط زیست به مقوله نفت، کاهش آلودگی و بازچرخانی سرمایه‌های ملی است.

وی ادامه داد: متاسفانه سالانه میلیاردها فوت مکعب گاز از طریق فلرهای نفتی در استان خوزستان سوخته می‌شود در حالی که می‌توان با استفاده از تکنولوژی‌های نو و جدید علاوه بر جلوگیری از سوزاندن این حجم بالا که آلودگی شدید به همراه دارد در بخش‌های اقتصادی این گازها را به سرمایه ملی تبدیل کرد.

وی به مشکلات زیست محیطی ناشی از نادیده گرفتن توان طبیعت اشاره کرد و گفت: متاسفانه به خاطر توسعه اقتصادی و صنعتی بدون در نظر گرفتن توان زیستی شاهد تغییرات اقلیمی که پیامد آن خشکسالی و سیل و ذوب شدن یخ‌های قطبی اشاره کرد و متاسفانه در کشور ما پیامد تغییر اقلیم با خشکسالی شدید همراه بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به مدیریت آب تصریح کرد: متأسفانه در ۳۰ سال گذشته به اندازه ۷۰۰ سال گذشته از منابع آب زیرزمینی استفاده کردیم که تداوم این وضعیت بسیار خطرناک است.

لاهیجان‌زاده تالاب‌ها را شاخه اصلی مدیریت آب دانست و عنوان کرد: اگر وضعیت تالاب‌ها خوب و این عرصه‌ها آب‌دار باشند نشانه این است که مدیریت آب به درستی عمل کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم توجه صنایع به محیط زیست اشاره و بیان کرد: خوشبختانه امروز شاهد آن هستیم که بخش‌های صنعتی خود پیشتاز برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های زیست محیطی و انجام کارهای توسعه فضای سبز و راهکارهای کاهش آلودگی در محیط خود هستند. این نگرش در صنعت امیدوارکننده است. اهمیت محیط زیست برای صنعت ما امروزه بیشتر از دوران گذشته ثابت شده و امیدواریم این روند با فرهنگ‌سازی تداوم داشته باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار کرد: از خانواده‌ها می‌خواهم که برنامه کاهش آلودگی‌های زیست محیطی را از خود آغاز کنند و با تفکیک زباله در مبدا و کاهش مصرف پلاستیک در حفاظت از محیط زیست سهیم باشند.

 

 

منبع: ایسنا 


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:محیط زیست، نفت، نفت ما
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما