آخرین اخبار
فراتر از نفت

افزایش ظرفیت صد درصدی واحد MTBE پتروشیمی بندرامام

غیر قابل جبران بودن حذف نفت ایران از بازار جهانی

اجلاس وزیران اوپک در باکو برگزار می شود

واردات نفت ترکیه از ایران افزایش یافت

اعلام وصول یک سوال از وزیر نفت

تجمیع خلیج فارس و تاپیکو در دست اقدام است

افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست

بومی سازی دانش ساخت کاتالیست هیدروژناسیون استیلن در پتروشیمی مروارید

اوکراین قیمت گاز مصرفی را افزایش داد

افزایش ثروت ملی کشور با توسعه پتروپالایشگاه ها

نفت ۸۰ دلاری برای دنیا ضرر دارد

برنامه نفتی عراق برای سال ۲۰۱۹

مذاکره شرکت ترکیه‌ای برای دریافت معافیت از تحریم‌ ایران

افزایش دکل‌های حفاری نفت در آمریکا

سهم هر ایرانی از بازار سیاه سوخت

بنزین احتمالاً دو نرخی می‌شود

انجام ممیزی انرژی ساختمانهای غیر صنعتی در پتروشیمی کارون

امضای قرارداد شرکت بهینه سازی سوخت با ۹ شهردار کلان شهر

به همت پتروشیمی جم اردوی جهادی – پزشکی برگزار شد

رکورد بی سابقه ۱۲ میلیون بشکه ای پالایش نفت در چین

آمادگی برای افزایش نرخ بنزین وجود ندارد

درخواست استاندار تهران از وزارت نفت

بهای سوخت در چین افزایش یافت

نفت ۱۰۰ دلاری نخواهد شد!

بررسی نرخ بنزین آزاد در کمیسیون انرژی

محسن رضایی:

ترامپ صهیونیستی‌ترین رئیس جمهور آمریکاست

۱۶:۱ - ۱۳۹۶/۹/۱۸کد خبر: 76664
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ترامپ صهیونیستی‌ترین رئیس جمهور امریکاست که تا به حال روی کار آمده در حالی که روسای جمهور دیگر اعلام سیاست بی طرفی می‌کردند، اما ترامپ یک حمایت مطلق و همه جانبه از اسرائیل به عمل آورد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه در خصوص جزییات بحث‌های صورت گرفته در جلسه امروز و هفته گذشته در مجمع تشخیص مصلحت گفت: در جلسه گذشته اعضای مجمع بر تقویت استاندارد در کشور که اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان بود تاکید کردند و بنا بر آن شد استاندارد برای بالا بردن کیفیت کالاهای وارداتی تقویت شود.

وی ادامه داد: براین اساس محدوده استاندارد با کالاهای پزشکی مورد اختلاف بود که تصمیم بر آن شد که تا در زمینه کالاهای پزشکی سازمان استاندارد وظیفه بررسی و نظارت را به عهده داشته باشد، اما در خصوص مواد غذایی و دارو وظیفه نظارت به عهده وزارت بهداشت باشد.

رضایی در خصوص جزییات جلسه امروز با حضور اعضای مجمع تشخیص نیز گفت: محوری‌ترین بحث صورت گرفته در جلسه امروز مسئله فلسطین و اقدام ظالمانه ترامپ در جهت انتقال پایتخت اسرائیل به بیت المقدس بود. مسئله بعدی در خصوص هیئت عالی نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام بود که ضابطه آن تایید و خدمت مقام معظم رهبری ارایه خواهد شد و در صورت تصویب بحث‌های نظارتی ارایه خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: براین اساس مسائلی مثل بانک و محیط زیست و بودجه در دولت و پس از تصویب این ضابطه هیئت عالی نظارت در مجمع تشخیص تشکیل و امر نظارت را تشکیل خواهد داد براین اساس اعضای هیئت عالی نظارت متشکل بر ۲۰ نفر از اعضای خود مجمع، سران سه قوه، رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاونین روسای قوای سه گانه بدون حق رای هستند.

وی افزود: براین اساس اعضا از ابتدای هر دوره مجمع تشخیص مصلحت نظام به مدت دو و نیم سال انتخاب می‌شوند که این مدت قابلیت تجدید نیز دارد.

 

اقدام ترامپ اعلام جنگ علیه مسلمین است

رضایی در ادامه در خصوص اقدام جنگ طلبانه ترامپ اظهار داشت: این اقدام در حقیقت اعلام جنگ علیه همه مسلمین است و اقدامی در جهت به هم زدن امنیت منطقه و ماجراجویی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که نتیجه این اقدام رئیس جمهور ایالات متحده در ۲۴ ساعت گذشته کل منطقه را به یک قیام علیه ایالات متحده تبدیل کرد گفت: در مقابل اسرائیل هم از سلاح گرم علیه مردم فلسطین استفاده کرد.

وی با بیان این که این اقدام ترامپ علاوه بر اینکه اهانت بزرگی علیه مسلمین محسوب می‌شود گفت: انتقال پایتخت یک رژیم غاصب به سرزمین قدس و ادامه محاصره مسجد الاقصی اگر بزرگتر از اشغال فلسطین نباشد کمتر از آن هم نخواهد بود.

رضایی یادآور شد: در این اقدام ظلم بزرگی صورت گرفت به طوری که خود اروپایی‌ها هم به این اقدام اعتراض کردند با این که آن‌ها در ظلم به فلسطین سهیم بودند.

 

مسجد الاقصی دومین مکان مقدس در جهان اسلام است/ از این رو مسلمانان این اقدام ترامپ را برنتابیدند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دلیل احساس مسئولیت مسلمین جهان و جمهوری اسلامی به این حادثه را از دو منظر بررسی کرد دلیل اول انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس دانست که خلاف منافع مردم فلسطین و تداوم و گسترش اشغالگری را نشان می‌دهد و سبب ایجاد فشار مضاعف بر مردم بی پناه فلسطین خواهد شد.

وی دلیل دوم احساس مسئولیت در برابر این اقدام ترامپ را مسئله مسجد الاقصی و سرزمین قدس دانست و خاطر نشان کرد: مسجد الاقصی به همه مسلمانان مربوط می‌شود و با توجه به تعبیر قرآن سرزمین مبارکی است که بعد خانه خدا دومین مکان مقدس در جهان اسلام محسوب می‌شود.

رضایی ادامه داد: اگر مسلمانان همه جهان به خیابان‌ها ریختند تن‌ها به منزله دفاع از فلسطین نیست و ما از خطبا و نویسندگان می‌خواهیم بعد دوم یعنی اهانت به مسجد الاقصی را برای مردم روشن‌تر کنند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مسجد الاقصی جایگاه رفیعی برای مسلمین دارد و از این رو مجمع تشخیص مصلحت از همه مسلمین می‌خواهد به این قیام‌ها ادامه دهند تا امریکا مجبور به عقب نشینی شود.

 

قیام‌های مردمی علیه اقدام ترامپ تا زمان ملغی شدن اصل تصمیم امریکا باید ادامه یابد

وی با اشاره به اینکه امروز شرف و حیثیت مسلمانان در فلسطین مورد اهانت قرار گرفته گفت: از این منظر این نوع قیام‌ها تا زمانی که امریکا از تصمیم خود برگردد ادامه یابد و اصل تصمیم امریکا ملغی شود نه این که اجرای آن به تاخیر بیفتد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همبستگی بین افکار و اقشار فلسطین را انتفاضه دیگری دانست و یادآور شد: این انتفاضه از انتفاضه‌های مهم منطقه ماست و بسیار طوفانی‌تر از انتفاضه‌های گذشته است.

 

ترامپ صهیونیستی‌ترین رئیس جمهور امریکاست

رضایی در خصوص این که چرا ترامپ این اقدام خود را با وجود شکست‌های پی در پی در منطقه انجام داد گفت: ترامپ صهیونیستی‌ترین رئیس جمهور امریکاست که تا به حال روی کار آمده در حالی که روسای جمهور دیگر اعلام سیاست بی طرفی می‌کردند، اما ترامپ یک حمایت مطلق و همه جانبه از اسرائیل به عمل آورد.

وی افزود: در این میان همراهی عربستان با اسرائیل جای شگفتی دارد این در حالی است که در صحبت تلفنی ولیعهد عربستان با مقامات ایالات متحده عنوان شد پس از این اتفاق جایی به عنوان پایتخت فلسطین در قدس به مردم فلسطین هم بدهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مثلث شکل گرفته با حضور رژیم صهیونیستی، امریکا و عربستان در منطقه نشانه خوبی نیست و احتمالا این مثلث می‌خواهد در مسائل مربوط به عراق نیز دخالت کند این در حالی است که توطئه حریری کاملا خنثی شد، اما به نظر می‌رسد دخالت‌های این سه راس در منطقه ما ادامه داشته باشد.

 

حداقل اقدامات کشورهای مسلمان فراخوانی سفرای خود از امریکا و قصد صادرات به این کشور است

رضایی با انتقاد از عملکرد عربستان در این مسیر تصریح کرد: در این حادثه انتظار نمی‌رفت عربستان در پشت صحنه با اسرائیل هماهنگ شود و در این شرایط جهان اسلام در آزمون بزرگی قرار گرفته و حداقل اقدامات مقامات کشورهای اسلامی فراخوانی سفرای خود از امریکا و قصد صادرات نفت توسط کشورهای عربی مانند عربستان و امارات به امریکاست که احتمالا ایالات متحده را وادار به عقب نشینی خواهد کرد.

 

وی تصریح کرد: اتفاق رخ داده در حقیقت حقانیت جمهوری اسلامی در مواضعی که علیه امریکا و اسرائیل داشت را نشان می‌دهد و ثابت می‌کند دشمنان ما اهل مذاکره و حرف منطق نیستند و تن‌ها با ایستادگی می‌توان حقوق ملت خود و سایر ملت‌های منطقه را به دست آورد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اقدامات اخیر احمدی نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و برنامه مجمع برای برخورد با این قبیل اقدامات گفت: بحث احمدی نژاد با قوه قضاییه است و باید در چارچوب قانون پیگیری شود ورود از سوی مسئولین معلوم نیست نتیجه درستی داشته باشد و باید این اتفاق از مجرای قانون پیگیری شود.

رضایی در خصوص اعتراضات صورت گرفته به اقدام ترامپ نیز گفت: موج اعتراض مردمی در جهان اسلام به حدی قوی است که همه دولت‌ها را وادار به موضع گیری خواهد کرد و حتی خود کشورهای اروپایی مخالفت خود را اعلام کردند البته برخی کشورهای عربی مواضعی محافظه کارانه داشتند که امیدواریم در آینده تغییر یابد.

وی در خصوص بحث سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد و اختلافاتی که بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی وجود دارد گفت: این موضوع اگر به مجمع بیاید حل می‌شود و ما نیز در این خصوص بحث و موضوع را حل و فصل می‌کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: افرادی که در شورا براساس شرع مخالفتی داشتند در مجمع براساس مصلحت نظر دیگری می‌دهند، چون در مجمع تشخیص مصلحت، مصلحت نظام و مردم در میان است.

رضایی در خصوص جابه جایی ساختمان مجمع تشخیص نیز گفت: این جابه جایی در حال اجراست و ما به دنبال انتقال ساختمان مجمع به ساختمان سنا هستیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تاثیر اقدام اخیر ترامپ بر جبهه مقاومت در منطقه نیز گفت: اقدام ترامپ باعث وحدت گسترده در جبهه مقاومت می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در گذشته مدتی بین فلسطینیان اختلاف افتاده بود هم چنین بین حماس و جمهوری اسلامی، حزب الله و نیروهای فلسطین نوعی سکوت وجود داشت، این حادثه وحدت گسترده‌ای در جبهه مقاومت به وجود خواهد آورد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما