آخرین اخبار
فراتر از نفت

انتظار کار کارشناسی تخصصی را از دادگاه پرونده پتروشیمی داریم

اختصاص هزینه های جشن روز کارگر پتروشیمی مروارید به هموطنان سیل زده

مذاکرات همکاری سه جانبه انرژی ترکمنستان، آذربایجان و ترکیه در استانبول

هر قدر اراده کنیم نفت را صادر می‌کنیم

ازسرگیری واردات نفت سینوپک از آمریکا

مراقب دستان اختاپوسی دلالان نفتی باشید

ونزوئلا واردکننده نفت شد

چرا تنگه هرمز اهمیت دارد؟

عرضه کافی نفت در بازار وجود دارد

آریاساسول در ۲۸ فروردین ماه، ۳۱ هزار میلیارد ریال سود سال مالی ۹۷ را بین سهامداران خود تقسیم نمود

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

افزایش قیمت بنزین در کالیفرنیا

افزایش تولید نفت روسیه در سال ۲۰۱۹

ورود آمریکایی‌ها به بازار LNG چین

وزیر نفت نمایندگان مجلس را قانع کرد

اعتراض چین به آمریکا بر سر ایران

هر وقت اراده کنیم نفت را می فروشیم

از قمار بزرگ ترامپ در قبال ایران تا آشفتگی در بازار جهانی نفت

وزیر نفت به نمایندگان پاسخ می‌دهد

افزایش قیمت سبد نفتی اوپک

اطلاعیه نخستین عرضه نفت‎خام سنگین شرکت نفت

ایران؛ موضوع اصلی دیدار اعضای اوپک

پتروشیمی ایران تحریم‌پذیر نیست

کاهش ۳۰ درصدی صادرات میعانات گازی

تعویق تحریم‌های نفتی ثانویه ونزوئلا

سرمایه گذاری برای توسعه پالایشگاه اگزان موبیل در سنگاپور

۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱/۱۸کد خبر: 113201
پالایشگاه اگزان موبیل EXXONMOBIL در سنگاپور چندین میلیارد دلار برای توسعه خود در زمینه تبدیل نفت به سوخت و دیگر پسماندهای محصولات نفت خام به فرآرده های با ارزش بالاتر دریافت خواهد کرد.توسعه جدید این پالایشگاه ظرفیت افزایش تولید سوخت های پاک تر با محتوای گوگرد پایین تر را تا ۴۸ هزار بشکه در روز اضافه خواهد کرد که شامل سوخت های کشتی ها اگزان موبیل با کیفیت بالاتر است که مشتریان را در اجرای استاندارد سازمان دریانوردی بین المللی مبنی بر الزام کاهش گوگرد از ۳.۵ درصد به ۰.۵ درصد قادر خواهد ساخت.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،پالایشگاه اگزان موبیل EXXONMOBIL در سنگاپور چندین میلیارد دلار برای توسعه خود در زمینه تبدیل نفت به سوخت و دیگر پسماندهای محصولات نفت خام به فرآرده های با ارزش بالاتر دریافت خواهد کرد.

پروژه توسعه این پالایشگاه بخشی از برنامه شرکت اگزان موبیل برای افزایش هرچه بیشتر رقابت تاسیسات سنگاپور است که شامل تنها واحد کراکر بخار جهان است که قادر به شکستن مولکولهای نفت خام می باشد. این پروژه که از فناوری، یکپارچگی و رتبه بندی مناسب برخوردار است به صورت چشمگیری توان بالقوه درآمدهای پایین دستی و شیمیایی را افزایش خواهد داد. فعالیت های مهندسی، خرید و ساخت آغاز شده و راه اندازی آن هم برای سال 2023 پیش بینی شده است.

«برایان میلتون» رییس بخش سوخت ها و روانکار اگزان موبیل گفت: «تقاضا برای سوخت های با کیفیت بالا و روانکارها در سطح اقتصاد جهانی افزایش خواهد یافت. با استفاده از ترکیبی از کاتالیست مناسب و فناوری های فرآیندی، ما رقابت پذیری این مجتمع را بالا خواهیم برد و به برآورده ساختن تقاضای فزاینده به روانکارهای با کارآمدی بالا و سوخت های پاک تر کمک خواهد کرد.

این سرمایه گذاری 20000 بشکه در روز ظرفیت سیال پایه گروه 2 اگزان موبیل را اضافه خواهد کرد که شامل گریدهای EHCTM 50 و  EHCTM 120 به اضافه ویسکوزیته بالای جدید سیال پایه گروه 2 برای برآوده ساختن تقاضای فزاینده در منطقه آسیا-پاسیفیک خواهد بود.

توسعه جدید این پالایشگاه ظرفیت افزایش تولید سوخت های پاک تر با محتوای گوگرد پایین تر را تا 48 هزار بشکه در روز اضافه خواهد کرد که شامل سوخت های کشتی ها اگزان موبیل با کیفیت بالاتر است که مشتریان را در اجرای استاندارد سازمان دریانوردی بین المللی مبنی بر الزام کاهش گوگرد از 3.5 درصد به 0.5 درصد قادر خواهد ساخت.

این پروژه جدیدترین و برجسته ترین سرمایه گذاری های اخیر اگزان موبیل را در تولید سیال پایه را نشان می دهد.

قراردادهای مهندسی، خرید و ساخت به شرکت Técnicas Reunidas در واحدهای فرآیندی جدید اعطا شده و خطوط لوله اتصالی و تاسیسات زیرساختاری پشتیبان هم به شرکت Wood Group  داده شده است.

اگزان موبیل به عنوان بخشی از پروژه در حال همکاری بر روی یک موافقتنامه تجاری بلند مدت با شرکت Linde برای بهینه سازی پسماند مجتمع به هیدروژن و گاز سنتز ( سوخت گازی از ترکیب هیدروژن، کربن مونوکسید و کربن دی‌اکسید که به عنوان منبع هیدروژن برای تولید آمونیاک، متانول و هیدروژن دهی در عملیات پالایش و حتی به‌عنوان سوخت و نیز روان‌ساز در فرایند فیشر–تروپش استفاده می شود) می باشد.

مهدی قدیری


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما